Художник Юрій ПАЦАН в Університеті «Україна»

3 квітня до Університету «Україна» на творчу зустріч завітав заслужений художник України Пацан Юрій Іванович. В цей день читальна зала Університету «Україна» перетворилась на вернісаж. Разом із художником приїхала лише невеличка частина його картин, і глядачі могли докладно роздивитися кожен мазок на навдивовижу гарних полотнах. Пацан Юрій Іванович – мешканець смт. Чабани Києво-Святошинського району.

Юрій Іванович до 1999 р. працював токарем на заводі, малювати навіть і не думав, тільки іноді цікавився кресленням. В автомобільній аварії отримав спинно-мозкову травму та залишився прикутим до інвалідного візка зі страшним діагнозом – інвалідність 1 групи. Сьогодні Юрій Іванович – заслужений художник України (2014), лауреат премії ім. М. Островського (2009) та почесний громадянин Києво-Святошинського району. 2008 р. був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Заслуженого художника України студенти привітали хлібом, а точніше – пирогом. Цей пиріг особливий тим, що його спекли студенти з кафедри харчових технологій Університету «Україна» за старовинним рецептом родини Івана Франка.

Дівчата-дипломантки Шевченківських читань (2 курс, кафедра журналістики) привітали художника милозвучним виконанням поезій. Митець охоче розповів про те, як він прийшов до мистецтва. Першою серйозною темою в творчості Юрія Івановича стали ікони. Не маючи професійної освіти, він навчився перемальовувати образи. Дві найкращі свої роботи художник подарував Покровській церкві, розписаній за ескізами Миколи Реріха, в рідному селі Пархомівка. По книгах і журналах вивчав художні прийоми і принципи створення мальовничих полотен. Основний напрям творчості Юрія — пейзажі. У своєму навчанні він брав натхнення з робіт таких художників, як М. Пимоненко та С. Васильківський.

Дорога до звання заслуженого художника України рідко буває легкою та швидкою. Важко повірити, але в арсеналі автора вже назбиралося понад 700 робіт! У селищі Чабани працює картинна галерея художника «Палітра», хоча сам Юрій зізнався, що колись навіть не був присутній на перших виставках своїх картин.

Але не слід забувати про тих людей, які завжди підтримували Юрія Івановича на його творчому шляху. Одна з цих людей – його люба дружина Тетяна, стосунки з якою завдяки енергійності, дружності та заповзятості обох, попри аварію, тільки зміцніли.

У форматі питання-відповіді із Юрієм Івановичем поспілкувалися студенти з кафедри дизайну, завідувач кафедри дизайну Університету «Україна» Гук Леонід Йосипович та головний редактор газети Університету «Україна» Анатолій Урбан.

Захід пройшов у дружній та теплій атмосфері. Наприкінці зустрічі художнику подарували квіти та збірку вибраних творів П.М. Таланчука. Юрій Іванович, у свою чергу, подарував бібліотеці Університету «Україна» альбом зі своїми роботами під назвою «Кардіограма моєї душі». Після зустрічі зі студентами заслужений художник України Юрій Іванович Пацан зустрівся з Таланчуком Петром Михайловичем, президентом Університету «Україна», дійсним членом Академії педагогічних наук України, заслуженим діячем науки і техніки України, доктором технічних наук, професором, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки. Також Юрій Іванович подарував Петру Михайловичу картину, яка пробудила в президенті університету приємні спогади. Зичимо художнику здоров’я та творчої наснаги!