Конференція про дослідження впливу мистецтва на людську енергетику

28 червня 2016 року в Національному музеї Тараса Шевченка в Києві відбулася науково-практична конференція на тему «Арт-терапія. Дослідження впливу образотворчого мистецтва на психіку та здоров’я людини».

Програма заходу передбачала:

  • перегляд робіт Олега Заболотного;
  • круглий стіл, на якому поділилися своєю думкою про вплив енергії творчості на людину психологи, реабілітологи, художники та ін.;
  • практичне застосування методів дослідження, де всі бажаючі могли побачити своє енергетичне поле та дізнатися його особливості.

Першою виступила президент Всеукраїнської громадської організації «Народна академія творчості інвалідів України», заслужений працівник соціальної сфери Олена Александрова.

Олена Іванівна розпочала зі вступного слова:

«Виняткова значимість мистецтва давно відома, але вдвоє-втроє його сила важливіша і значніша, якщо людина творить у ситуації подолання фізичного й психічного недуга».

Далі вона згадала таких художниць, як Марія Приймаченко й Марія Буряк, які творили в непростих умовах інвалідності. Митців із інвалідністю Олена називає аутсайдерами й наводить такі риси, які відрізняють аутсайдерів від звичайних митців:

  • Абсолютна байдужість до результату, оскільки для них найголовніше – творити;
  • Безсилля психоаналізу перед аутсайдерами через їх персональне бачення мистецтва;
  • Неможливість діалогу з митцями-аутсайдерами через те, що вони найкраще серед усіх розуміють те, що роблять;
  • Досить частий протест проти традиційних матеріалів.

Після цього пані Олена прочитала історію про маленького Богдана Горбаля, художника з інвалідністю: «Когда умственно отсталый Богдан Горбаль рисует на улице, к нему слетаются птицы».

Безумовно, однією з центральних тем обговорення стали картини художника з інвалідністю Олега Заболотного, які демонструються в Національному музеї Тараса Шевченка з 22 червня по 17 липня.

Олег Заболотний немовлям переніс важку хворобу, двічі був у стані клінічної смерті, внаслідок чого на все життя залишився інвалідом з обмеженими фізичними та психічними можливостями.

У вересні 2003 року він несподівано почав малювати «музику», і це відкрило для нього новий, чудовий, фантастичний світ поєднання кольору і музики.

Картини Олега Заболотного неодноразово демонструвалися на районних, міських та всеукраїнських виставках, експонувалися у Швеції. 2009 року в Київському міському конкурсі «Зоря надії» він визнаний кращим художником року серед інвалідів.

Після виступу Олени Александрової слово взяла голова Громадської організації реабілітації інвалідів з дитинства «РІД», архітектор, педагог-рефлектолог, психолог, заслужений працівник соціальної сфери України Алла Заболотна. Вона презентувала тему «Обследование воздействия энергии изобразительного искусства на психику и здоровье человека». Головною метою виступу було повідомлення про дослідження впливу кольору на людину, демонстрація результатів дослідження впливу картин Олега Заболотного на людську енергетику, а також тема дослідження енергетичного поля людей.

Протягом 2015 року професор Людмила Песоцька обстежила 21 особу з тих, які виявили бажання взяти участь в експерименті. Добровольці за допомогою апарату Кірліан-фото пройшли обстеження до і після перегляду картин Олега Заболотного. Як наслідок, у всіх досліджуваних підвищилися захисні сили організму.

У рамках презентації Алла Заболотна докладно розповіла про способи фіксації аури людини за допомогою приладів Кірліан-фото, ауроскопу й аурофотографії.

Серед учасників науково-практичної конференції були і представники студентського самоврядування Університету «Україна» Оксана Бєлаш та Анна Іванцова, представник кафедри дизайну Університету «Україна» Олександр Ліщенко.

Після круглого столу кожен, хто бажав, міг підійти до Алли Заболотної і за допомогою аурокамери побачити своє енергетичне поле.

Костянтин ЗОЗУЛЯ,

студентський Медіа-центр Університету «Україна»