Мета – повноцінна вища освіта

Дехто всерйоз вважає, що основна робота з формування студентського контингенту починається й закінчується влітку, коли потенційні абітурієнти звільняються від шкільних клопотів і зрештою впритул займуться визначенням подальшої навчальної долі. На думку адміністрації Інженерно-технологічного інституту, таке твердження хибне. За плечима директора інституту, професора В.В. Малишева кількарічна робота на посаді відповідального секретаря Приймальної комісії нашого університету. Він особисто переконався: з потенційними студентами треба працювати постійно, ця робота не «кампанійська». Якщо, звичайно, хочеш досягти позитивного результату.

Хто може поповнити студентські аудиторії інституту? Звичайно, випускники загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, коледжів. Але є й така категорія вступників, як учні професійно-технічних училищ. Вони, на відміну від школярів, ліцеїстів, уже визначилися із майбутньою професією. Але чому б не продовжити навчання, здобувши вищу освіту? Така змога є, причому буде враховано те, що випускники профтехучилищ уже зробили перші серйозні кроки до цього.

Керівник Інженерно-технологічного інституту не шкодує часу на профорієнтаційну роботу й за найменшої можливості особисто відвідує професійно-технічні училища, запрошує учнів ПТУ і їхніх наставників до університету. Наша газета вже писала про поїздку В.В. Малишева і кількох відповідальних працівників інституту й університету до Білої Церкви, де вони зустрілися з учнями і викладачами вищого професійного училища будівництва та сервісу. Цим зв’язкам вишу і ПТУ сім років.

А от із Катюжанським ПТУ, що у Вишгородському районі столичної області, такі зв’язки лише започатковуються. Стартували вони в середині квітня, коли професор В. Малишев і завідуюча лабораторією ІТІ О.Б. Любенок побували в училищі, зустрілися з його випускниками й викладачами. Відвідини закінчилися запрошенням до університету: мовляв, приїздіть самі, на власні очі переконаєтесь, що в Університеті «Україна» створено гарні умови для успішного навчання.

Делегацію ПТУ очолила заступник директора училища О.В. Бодейчук. Разом із 53 учнями приїхали також майстри виробничого навчання О.О. Коваль, А.С. Чичірко, О.В. Опанасюк, викладач спеціальних дисциплін О.І. Кондратюк.

Думається, що катюжанців переконали і розлогі виступи викладачів інституту, і відеофільм про навчальний заклад, і екскурсія по університету. Зокрема, про свої кафедри розповіли професори М.М. Калакура і В.А. Косенко. Зацікавлено слухали присутні розповіді кращих випускниць інституту заступника директора ІТІ О.В. Щирської й асистента кафедри технології громадського харчування О.Б. Любенок. Виступив також другокурсник коледжу «Освіта» Андрій Кушнірчук, а його колега Євген Андрійчук заспівав пісню.

Сподіваємось, що чимало цьогорічних випускників Катюжанського ВПТУ восени заповнять аудиторії Університету «Україна». Так само, як і їхні колеги із Бородянського професійного аграрного ліцею, котрі відвідали наш навчальний заклад у третій декаді квітня ц.р.

Приїхали до Києва 22 випускники училища на чолі із заступником директора ліцею В.М. Титаренко.

В одній із навчальних аудиторій перед присутніми виступили керівники інституту. Чимало зробили для належної організації зустрічі професор ІТІ Н.Ф. Кущевська і завідуюча лабораторією кафедри автомобільного транспорту та соціальної безпеки Л.А. Курашова.

І трохи згодом В.В. Малишев та Н.Ф. Кущевська і кілька представників студентського самоврядування відвідали Богуславський та Переяслав-Хмельницький центри професійно-технічної освіти. Мета поїздок і зустрічей – залучити до навчання у виші якнайбільше випускників училища.

 

Анатолій Урбан

Газета «Університет «Україна» №3-4, 2016